in Breitling

Open Interest for Bitcoin Options Once Again Surpasses $2 Bln, Nearing New All-Time High

Otwarte zainteresowanie opcjami na Bitcoin’y wzrasta, ponieważ wyścig o drugie miejsce rozgrzewa się.

Najważniejsze wydarzenia na rynkach opcji
Sugerowana zmienność Bitcoin’a maleje

Otwarte zainteresowanie (OI) opcjami Bitcoin, które wskazuje łączną liczbę kontraktów na wszystkich giełdach, po raz kolejny przekroczyło granicę 2 mld USD, według dostawcy danych instrumentów pochodnych Skew.

Jest teraz na dobrej drodze, aby przekroczyć wszechczasowy haj, który został zarejestrowany 30 lipca, co oznacza, że więcej pieniędzy płynie teraz do tej rozwijającej się niszy rynkowej.

Najważniejsze wydarzenia na rynkach opcji
Holenderska platforma handlowa Deribit pozostaje niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o opcje Bitcoin z 80% udziałem w rynku.

Bit.com, giełda instrumentów pochodnych uruchomiona przez Matrixport Technologies z Singapuru, rozwinęła opcje Bitcoin na 17 sierpnia.

Nowy uczestnik rynku zajmuje teraz 2 procent całkowitej liczby OI, zbliżając się do krawędzi LedgerX (3 procent).

CME i OKEx znajdują się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Pierwszy z nich stanowi obecnie dziesiątą część rozwijającego się rynku opcji.

Jak zwykle, w rogu Bakkta nie ma nic poza „tumbleweeds“, ponieważ indeks OI i wolumen na giełdzie Intercontinental Exchange utrzymuje się na dosłownie zerowym poziomie.

CME Bitcoin Options Market (rynek opcji na Bitcoin Bitcoin) nadal obserwuje szybki wzrost: Dane:
Sugerowana zmienność Bitcoin’a maleje

W przeciwieństwie do kontraktów terminowych, opcje – jak sama nazwa wskazuje – pozwalają uczestnikom rynku stawiać na przyszłe ruchy Bitcoin’a bez obowiązku rzeczywistego wykonywania transakcji.

Miesięczna sugerowana zmienność Bitcoin’a, która odzwierciedla poziom oczekiwanych wahań, spadła o 10 procent w ciągu ostatnich czterech dni (z 72 procent w sierpniu 16 do 62 procent w sierpniu 20).

Po wzniesieniu się do nowego rocznego haju w wysokości 12.477 dolarów, rajd Bitcoinów uderzył w przycisk pauzy. Górna kryptokurna waluta po lekkim wyzdrowieniu zmienia obecnie rękę na 11.815 dolarów na wymianie Bitstampów.